طراحی وب

3 اشتباه رایج در طراحی وب سایت

اشتباهات-رایج-طراحی-وبسایت

امروزه با توجه به مجازی شدن بیشتر مشاغل , کسب و کار در هر سال،  وب سایت های جدیدی را راه اندازی می کنند تا نتایج خوبی را کسب کنند. متأسفانه، در تلاش برای صرفه جویی در هزینه، بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک وب سایت خود را بدون دانش مناسب از اصول طراحی وب خود انجام می دهند. این عمل منجر به وب سایت هایی می شود که کمتر از حد ایده آل هستند. در اینجا رایج ترین اشتباهات وب سایت است که باید از آنها اجتناب کنید.

رایج ترین اشتباهات در طراحی سایت چیست؟

عدم توجه کافی به منو و ناوبری وب سایت

قبل از اینکه وارد ساخت یک وب سایت شوید، باید با طوفان فکری، نقشه برداری سایت و قالب بندی وب سایت خود شروع کنید. نادیده گرفتن این مرحله ضروری ریشه اکثر اشتباهات طراحی وب است. به عنوان مثال، بدون برنامه ریزی مناسب، در نهایت یک منو و چیدمان ناوبری با پیکربندی ضعیفی خواهید داشت. متأسفانه این اشتباه به تنهایی برای دور کردن مشتریان از وب سایت شما کافی است .منو و ناوبری برای هدایت سریع تر بازدید کنندگان و یافتن سریع تر صفحه مورد نظرشان قرار داده شده است , بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما می آیند اغلب به دنبال چیزهای خاصی هستند، مانند محصولی که بخرند یا اطلاعاتی در مورد شرکت شما یا به دنبال خدمات شما هستند. اگر پیدا کردن چیزی که به دنبال آن هستند را برای آنها سخت باشد سریعا سایت را ترک خواهند کرد و به سراغ رغیبان شما خواهند رفت.

واکنش گرایی وب سایت و بهینه بودن برای موبایل

اکثر مردم امروزه با استفاده از دستگاه های تلفن همراه با وب سایت ها در تعامل هستند. به این ترتیب، اولویت دادن به طراحی سازگار با موبایل بسیار مهم است. اگر وب سایت شما سازگار با موبایل نباشد، ترافیک زیادی را از دست خواهید داد. به این دلیل که بهینه سازی موبایل یکی از عواملی است که موتورهای جستجو هنگام رتبه بندی وب سایت ها در نظر می گیرند. به هر حال، حتی اگر وب‌سایت شما در نتایج جستجو رتبه اول را داشته باشد، اگر امکان پیمایش آن با تلفن همراه غیرممکن باشد، مردم نمی‌توانند در آن جا بمانند.

بنابراین، قبل از اینکه به راه‌اندازی وب‌سایت خود ادامه دهید، باید بدانید که بیش از نیمی از مخاطبان شما از شما انتظار دارند که تجربه‌ای با کیفیت به گوشی‌های هوشمند خود ارائه دهید. بنابراین، باید برای اطمینان از اینکه قادر به برآورده کردن و فراتر از انتظارات آنها هستید، زمان بگذارید. به این ترتیب، می توانید این حجم عظیم از کاربران را با محتوای خود درگیر نگه دارید و در نهایت آنها را به مشتریان پولی تبدیل کنید.

 

طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت واکنش گرا

 

چیدمان  محتوای ضعیف و فضای خالی یکی دیگر از اشتباهات رایج طراحی وب

محتوا بخش مهمی از وب سایت شما است زیرا به خوانندگان درباره برند شما و خدمات ارائه شده شما می گوید. بنابراین، باید زمان بگذارید تا نحوه قرارگیری متن، ویدئو و تصاویر در صفحات شما را در نظر بگیرید. یکی از اولین کارهایی که باید انجام دهید انتخاب یک فونت خوب است. شما باید از انتخاب فونت هایی که خواندن محتوای شما را برای بازدیدکنندگان دشوار می کند اجتناب کنید.

محتوای وبسایت را در بلوک های بسیار بزرگ نگذارید تا حد امکان به بلوک های کوچک تر تقسیم کنید همچنین باید از عناصر بصری برای نمایش مفاهیم در صورت امکان استفاده کنید. طراحی وب سایت شما به این صورت باعث می شود که بازدیدکنندگان به راحتی اطلاعات را پیدا کنند و زمان بیشتری را در صفحات شما بگذرانند.

اینها برخی از رایج ترین اشتباهات طراحی وب هستند که باید به هر قیمتی از آنها اجتناب کنید. اگر می خواهید از وب سایت خود بهره مند شوید، کاربران شما باید بتوانند به سرعت حرکت کرده و با محتوای صفحات شما بدون حوصله یا آزرده شدن تعامل داشته باشند. به همین دلیل است که باید زمان بگذارید و به این فکر کنید که چگونه می توانید موارد را در وب سایت خود رعایت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.